Dojazd do Zakopanego nie będzie stanowić dla Państwa żadnego problemu dzięki naszym wskazówkom. Najszybsze połączenia są z Krakowa, Warszawy oraz Katowic.

Z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice KRK mogą Państwo w ciągu ok. 1,5 – 2 godzin znaleźć się w stolicy polskich Tatr czyli w Zakopanem.  Z lotniska Balice możecie Państwo dalej podróżować autobusem lub wynająć samochód. Najsłynniejszą drogą do serca polskich Tatr jest oczywiście Zakopianka!!! Podróżując samochodem z Krakowa należy podążać autostradą A4, następnie wjechać na Zakopiankę/E77 do DK28 w Skomielnej Białej, po czym należy kontynuować podróż drogą ekspresową S7.

Jeżeli postanowicie Państwo dotrzeć do Zakopanego z Krakowa, a nie możecie lub nie chcecie jechać samochodem, jest kilka szybkich i niedrogich sposobów. Oto one: 1. Polski Bus / FLiXBUS– jedzie on również z Warszawy, Lublina, Kołobrzegu, Gorlic, albo Berlina. Autobusy odjeżdżają z górnej płyty dworca głównego. Adres: ul. Bosacka 18, 31-505 Kraków. 2. Szwagropol i Majer Bus – są to dwie najpopularniejsze linie autobusowe, kursujące między Krakowem a Zakopanem. W Krakowie autobusy te odjeżdżają z dworca głównego, z górnej płyty. Adres: ul. Bosacka 18, 31-505 Kraków 3. Pociąg – mimo, że jedzie dłużej niż autobus, to ma zasadniczą przewagę –nie stoi w korkach. Pociągi odjeżdżają z dworca PKP Kraków Główny. Adres: ul. Pawia 5a, 31-154 Kraków.

Przejazd z Warszawy do Zakopanego nie posiada już tak wielu opcji, niemniej jednak jest dość szybki i niedrogi. 1. Polski Bus – jest to raczej najlepsza i najszybsza opcja dostania się do Zakopanego. 2. Pociąg – odjeżdża z dworca PKP Warszawa Centralna. Adres: Aleje Jerozolimskie 54, 00-024 Warszawa 3. Samochodem najlepiej podążać trasą S8 do A4 a następnie wjechać na E77/ Zakopianka.

Z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice – Pyrzowice KTW mogą Państwo samochodem w ciągu ok. 2,5 godzin znaleźć się pod Tatrami podróżując autostradą A4 a następnie drogą ekspresową S7.

Mamy nadzieję, że korzystając z powyższych porad dojedziecie Państwo do Zakopanego szybko, bezpiecznie i komfortowo, aby móc rozkoszować się pięknem skalistych szczytów, często ośnieżonych i tonących gdzieś w chmurach.